Koniec epoki: Anna Vintour pożegnała się ze stanowiskiem redaktor naczelnej amerykańskiego Vogue
Wpływ Anny Vintour na świat mody był niebagatelny, bo przez ponad cztery dekady była związana z amerykańskim "Vogue'a". Jednak 75-letnia ikona podjęła trudną decyzję o rezygnacji, tym samym kończąc pewną epokę prestiżowego pisma. Na lefashion.pl mamy dla Ciebie najświeższe newsy na ten temat.
Czy to pora na emeryturę?
Jeśli ktoś obawia się zupełnego odejścia Vintour na emeryturę, nie ma do tego podstaw. Będzie ona kontynuować swoją działalność jako globalny dyrektor do spraw treści w wydawnictwie Condé Nast oraz globalny dyrektor redakcyjny "Vogue'a", nadzorując wszystkie edycje magazynu na świecie. Tak więc jej odejście jest w pewnym stopniu awansem na jeszcze bardziej wpływowe stanowisko, na którym będzie mieć wpływ na kształt tego kultowego miesięcznika na całym świecie.
Nowa epoka w historii "Vogue'a"
Anna Vintour była redaktorem naczelnym "Vogue'a" od 1988 roku, więc jej wpływ na kształt tego pisma jest nie do przecenienia. Zasłynęła swoim perfekcjonizmem i wyczuciem estetyki, co z pewnością będzie miało wpływ na jej decyzje w kształtowaniu globalnej strategii pisma. Decyzja Vintour jest znaczącym momentem dla pisma, jednak jego właściciele nie skomentowali tak ważnej zmiany. Trwają nadal poszukiwania godnego następcy na tym ważnym stanowisku. Nie będzie łatwo zastąpić legendarnej redaktorki.
Jaki wpływ miała Anna Vintour na "Vogue'a"?
Nie bez powodu ta charyzmatyczna kobieta przez tak długi okres była naczelną amerykańskiego "Vogue'a". Jej kontrowersyjne zachowania stały się powodem do szerzenia różnych plotek na jej temat i przyczyniły się do stworzenia jej bezkompromisowego wizerunku. Na podstawie jej gustu i subiektywnego smaku wiele osób na całym świecie podejmowało swoje modowe decyzje. Projektanci z wielkimi nadziejami czekali na kek aprobatę, aby potwierdzić znaczenie swoich projektów. Naczelna amerykańskiego "Vogue'a" stała się jeszcze bardziej rozpoznawalna po pojawieniu się powieści i ekranizacji książki „Diabeł ubiera się u Prady”, która miała pokazać jej władczy sposób prowadzenia pisma.